Zamówienia produktów pre-order: zamów do 31 stycznia, wysyłka 10 lutego 2021!

Polecane lokalne kawiarnie we Wrzeszczu


 

Nie wiem, czy zdajecie sobie sprawę, ale Wrzeszcz stał się swojego rodzaju mekką dla kawoszy. Mamy wiele lokalnych kawiarni i palarni, które wkładają serce w to rzemiosło.

Ale zacznijmy od odrobiny historii, w końcu to Stary Wrzeszcz.
Pierwsze kawiarnie pojawiły się w... Gdańsku, w XVIII wieku i nazywały się kafehauzy. 

Z innych lokalnych ciekawostek:
W 1998 roku, chcąc potrzymać tradycję swojego przodka, Tadeusz Kulczycki otworzył willę i restaurację, Villa Eva we Wrzeszczu, gdzie serwuje tradycyjnie podaną kawę Jerzego Franciszka Kulczyckiego.

Skoro już historie mamy za sobą, to pozwolę sobie zarekomendować kilka miejsc dostępnych dzisiaj. Oczywiście, jest ich dużo więcej, zebrałem tylko kilku osobistych faworytów.

Stawiamy przede wszystkim na wspieranie swoich sąsiadów z dzielnicy, dlatego nie znajdziecie na liście sieciówek typu Starbucks czy Costa (chociaż nic przeciwko nim nie mam).

Zachęcam do korzystania z kawiarni, które są prowadzone przez lokalsów. Pamiętajcie, jeżeli im będzie lepiej, to nam będzie lepiej, dlatego wydawajmy swoją kasę u siebie!

To zaczynamy, oto moja lista ulubionych kawiarni, kolejność losowa.

Morze kawy
Na ulicy Partyzantów 11A.

Małe miejsce, w którym można poczuć się jak w barze. Świetna kawa, naprawdę najlepsza, jaką piłem. Na docenienie zasługuję obsługą. Dwóch Panów, którzy stanowią zgrany duet. Miejsce LGBT friendly!

Łyk kawy
Mała kawiarenka na Al. Grunwaldzkiej 140 (niedaleko wysepki)

Szukasz klasycznej, małej kawiarni? To jest to miejsce dla Ciebie. Dobra kawa, czystość formy. Dwa stoliki. Prowadzona przez przemiłą Panią, która zawsze coś ciekawego o kawie opowie.

Coffee Moose
aleja Grunwaldzka 116 (przy przystanku Klonowa)

Nietypowa, a dlatego że prowadzi ją Roman z Litwy.
Warto odwiedzić ze względu na bardzo nietypowe smaki. Roman specjalizuję się w kawach smakowych. Na szczęście smaki serwowane to nie tylko "słodki". Moje ulubione Raffaello polecam.

W Coffee Moose możecie odebrać swoje zamówienia z naszego sklepu! Świetna okazja, aby wypróbować coś z ich menu.

Składak
Karola Szymanowskiego 18 (na Garnizonie, obok miejsca, gdzie było kino Znicz)

Kawiarnia największa z wymienionych. Z nastawieniem na rowerzystów. W środku jest nawet serwis rowerów i hulajnóg.

Bardzo szeroka oferta kaw, ciast i napojów. Sporo miejsca, przy różnych stolikach. Jedno z moich ulubionych miejsc na spotkania towarzyskie i biznesowe.

Willa Eva
Stefana Batorego 28
Przyznam, nie byłem tutaj nigdy na kawie. Umieszczam bo miejsce jest ciekawe i nie typowe. To tutaj serwuje tradycyjnie podaną kawę Jerzego Franciszka Kulczyckiego.     x