Zamówienia produktów pre-order: zamów do 31 stycznia, wysyłka 10 lutego 2021!

Gdzie i jak zamawiać jedzenie we Wrzeszczu podczas lockdownu?


Wersja na końcówkę 2020.

Jak wiemy, gastronomia leży i kwiczy. Trudna sprawa. Aż się czasami przykro robi i żal ściska, na myśl że tyle dobrych punktów może skończyć swoje istnienie.

Dlatego wspierajmy gastronomów!

To m.in. dzięki dobrej kuchni, smacznej kawie czy lodach mamy taką piękną i popularną dzielnicę. Biznes przyciąga pieniądze, pieniądze przyciągają inwestycje, a dzięki tym jest ładniej (nie zawsze, ale porównajcie Wrzeszcz dzisiaj, z tym sprzed np. 20 lat).

Dlatego w tym odcinku Przewodnika po Wrzeszczu, zapraszam do wirtualnego zamawiania jedzonka. Opcje, być może, nietypowe i subiektywne, dlatego czytajcie "ze szczyptą soli".

Jakie mamy opcje na dobrą szamkę?

1. Wolt!

To taki Uber Eats (czyli takie pyszne.pl) tylko moim zdaniem o wiele lepszy. Dobra jakość obsługi klienta, dobry wybór jedzenia. Znajdziemy tutaj sporo Wrzeszczańskich knajpek. Płacimy za dowóz około 5-10 zł, w zależności gdzie jesteśmy.

Potężna przewaga Wolt'a jest taka, że nie czekamy na za mówienie dłużej niż 60 minut, zazwyczaj około 45 minut. A przy takim pyszne.pl czy pizza portal, nie rzadko kończy się na 2 godzinach. Dlatego ich nie polecam.

Ciekawostka. Wiecie, że w fińską firmę Wolt, zainwestował fundusz inwestycyjny, który ma siedzibę właśnie we Wrzeszczu?

W szczególności polecam:

  • Tako Mexico - bardzo przyzwoita meksykańska kuchnia,
  • Mąka i Kawa - przyzwoita włoska pizza,
  • Fusion Sushi - bardzo przyzwoite sushi, może nie top-top, ale za to Wrzeszczańskie i wstydu przed znajomymi zagranicy (taaa, w tych czasach?) mieć nie będziecie. 


2. Meso Ramen online

Niejaki Pan Karage i jego kosmicznie pyszne dania inspirowane kuchnią wschodu odpalił serwis, w którym można zamawiać jedzonko. Ja sobie bym tylko osobiście życzył, aby był na Wolcie, bo czasami zamówienie idzie trochęęęę dłużej niż powinno. No ale być może to part of the experience 🤪. 

Tak czy owak jedzenie petarda.

Polecam w tej kolejności:
1. Spicy Miso Ramen
2. Karaage Rice
3. Gyoza (zaznacz w zamówieniu że deep-fry) z krewetką

3. Stacja food-hall online
No i tutaj możecie zamówić jedzonko, z większości punktów, które są w Foodstacji w Galerii Metropolia. Fajna opcja, bo mamy duży wybór, więc jak przyjmujemy znajomych na szamkę, to nie trzeba ograniczać się do jednego rodzaju kuchni.

Update: 22/11. 

4. Franco Hot Dogs
Byłem, przetestowałem, polecam. To żadna tam mini bułeczka. To porządna buła, z dobrymi dodatkami. Można się najeść. Jest smacznie. Wybór jest bardzo oryginalny i zróżnicowany (mamy np. hot dog pizza albo truflowy).

Można zamawiać na stronie http://www.hot-dogs.pl ale co ciekawsze, można podejść i zamówić na miejscu (lokal jest na Garnizonie), wziąć w łapę, przespacerować się po dzielnicy i poczuć się jak student raz jeszcze. Chyba że jesteś studentem, to wtedy różnicy nie poczujesz :-).

To tyle moi drodzy na dzisiaj. Mam nadzieje, że z którejś z opcji skorzystacie. Celowo nie umieszczałem oczywistości typu telepizza czy pyszne.pl - bo to nie są lokalne marki, a takie lubię bardziej promować. No i też dlatego, że są oczywiste, a nie po to się czyta przewodnik, aby słuchać oczywistości :-)x